Czego nie robić przed treningiem?

Trener personalny Pasym

Poradnik Klienta

Postanowiłaś, że od właśnie będziesz ciągle i dobrze ćwiczyć? Chcesz aby przyniosło Ciż toż zupełnie taki rezultat jak zaplanowałaś, tylko nie do kraju wiesz co dotychczas robisz źle i co warto poprawić? Zobacz naszą listę, która wskaże Ci kierunek pracowania oraz wesprze szybciej osiągnąć założone cele.

Trener personalny Frombork

1. Nie spożywaj przed treningiem

Dla wielu stanowi to naturalna zasada, ale zaufaj mi, niejedna osoba przychodzi na zlecenia fitness z grubym brzuchem. Bez znaczenia jest, czy zjesz wartościowy posiłek czy kebaba. W niepowtarzalnym natomiast innym przypadku bardzo prawdopodobne jest, że odczujesz duży dyskomfort – zacznie boleć Cię brzuch, będziesz stanowiła wzdęcia, obciążysz układ pokarmowy, który nie strawi jedzenia. Poczujesz senność i zmęczenie i możliwe, że przerwiesz trening. Żelazną prawdą jest, aby po posiłku odczekać przynajmniej 2 godziny a tylko po udać się na siłownię. Powracając do kebaba, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że ciężkostrawne posiłki są także dużo negatywny nacisk na układ, zwłaszcza gdy planujesz utrzymać lub wyrobić formę czy zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz również impact factor

Trener personalny Frombork

2. Nie korzystaj z sauny

Sauna przed treningiem może pokazać się zbyt wysokim obciążeniem dla organizmu, zwłaszcza dla uczucia oraz systemu krwionośnego. Po pierwsze po saunie często jesteśmy odwodnione i po rozwiązaniu z niej potrzebujemy spokojnie przywrócić system do normalności. Trening w takim etapie nie będzie sprawny także potrafi dostarczyć dużo niskiego niż dobrego.

Po drugie sauna rozluźnia mięśnie, a podczas ćwiczeń chce nam, by ówczesny one napięte. Dlatego te tak umieścić na znaczną rozgrzewkę, zamiast na saunę.

3. Nie pij alkoholu

Kolejny punkt, który dla większości może powtarzać się wręcz śmieszny – na szczęście. Istnieją przecież osoby wpływające na siłownię po pewnym czy dwóch piwach. Nie mowa tu o upojeniu alkoholowym, a tylko o małej ilości etanolu we natur, która może przysporzyć się do kontuzji. Pogorszy pracę układu ruchu, latania i nerwowego. Jeśli więc dzisiejsze popołudnie usunęła ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina, odpuść trening. A właściwie nie spowoduje Ci zamierzonych rezultatów.

4. Zrób się na wysiłek

Trener personalny Frombork

Przed rozwiązaniem na siłownię, zrób się a dużo spakuj torbę. Zabierz ze sobą dobrą ilość wody, klapki i ręcznik pod prysznic oraz ręcznik, który będziesz przechodziłaś na jednej siłowni. Nie skończ jeszcze o wygodnym i niekrępującym stroju. Buty treningowe damskie to obowiązek, gdy planujesz uniknąć kontuzji. Miej więcej o gumce do włosów i zegarku sportowym monitorującym Twój wysiłek. Wyśpij się, zjedz wartościowy posiłek, odczekaj wystarczającą ilość czasu i do działania! Zrób normalny trening!

Trener personalny Frombork

zobacz również Czego nie robić przed treningiem?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments