Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Przemków

Dolnośląskie

Endometrioza to niesamowita choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą coraz dużo na jej element. I chociaż geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz dużo dobre.

Endometrioza Lekarz Międzybórz

Co obecne jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się naturalnie w macicy – zostaje odnaleziona w własnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna te przypadki, w jakich endometrium było umieszczone np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez względu na plac występowania realizuje przez wszystkie etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki uważające się w macicy w obecnej porze są leczone z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zamontowane w własnych dziedzinach systemu nie są takiej drodze i dochodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z serii jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W tych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na zabieg danych dotyczących podłoża jej występowania, nie istnieje skuteczny lek na to schorzenie. W ruchu z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Międzybórz

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie stanowi wówczas choroba złośliwa. Ale jej przebieg kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – występuje w samym z środków otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma różnego sposobie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi markami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, upatruje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Międzybórz

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Międzybórz

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe formy leczenia, nierzadka dodając je ze sobą, w punkcie pozyskania jak najciekawszego rezultatu kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w tym ponad dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I używa się terapię farmakologiczną, która dodatkowo uczestniczy w konkurencji z bólem, i w sukcesach mocno zaawansowanej endometriozy, podaje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Międzybórz

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wpadają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do tyłu swojego działania. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i estetycznemu leczeniu, istnieje nadzieja na obniżenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments