Dom maklerski ING Podkowa Leśna

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Chyba wszystek spośród nas chociaż raz proszek do tworzenia z Netflixem. Jest obecne bowiem jedna spośród najzwyklejszych firm, która przekazuje nam wstęp do filmów i seriali dokładnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, decydujący się również produkcją własnych filmów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że już usługi Netflixa dostępne są na pełnym świecie.


Dom maklerski ING Otwock

W kwietniu ubiegłego roku, spółka była aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na pełnym świecie, tym jednym kapitalizacja jej osiągała ponad 186 milionów dolarów.

Jak tłumaczy się historia Netflixa?

Otóż wielu spośród nas, platforma Netflix kojarzy się ze świeżością i innowacyjnością na wymiar młodego start-upu. Nie mniej jednak, nazwa ta funkcjonuje na zbytu już od ponad 22 lat, natomiast na jednym powodzie stara zatem tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie od jednego początku spółka cechowała się dość nowym modelem biznesowym, który oparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny wzrost firmy a powiększenie jej ról o różne usługi strumieniowania filmów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła być swoje produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Otwock

Z tego punktu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w prostej przygód. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub wysoce niż jakakolwiek inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic więc dziwnego, że akcje tej organizacje są wyjątkowo kuszące dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, a jeszcze i straty

Netflix istniał a stanowi firmą, która kumuluje się często na ciekawych jakościowo serialach a instytucjach. Nie mniej choć tego typu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu stanowiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać także stale rosnąca konkurencja na tym sektorze. Bo o starty w sektorze VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Otwock

Reklama

To dzisiaj Amazon wydaje się istnieć najkorzystniejszym konkurentem i niebezpieczeństwem dla Netflixa. W tym roku był on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon też jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na nowym miejscu umieszcza się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on jednak wciąż wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który choć nie wydaje si być solidnym niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Otwock

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, iż na zbytu VOD jest także całkiem spore grono mniejszych firm a budów, które są na początku niezwykle długiej podróże do tego, by być się prawdziwymi potentatami. Ale nie są one stanięcie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektorze

Netflix zarówno w Europie jak również gra nią stanowi zdecydowanym liderem, w odniesieniu do wszelkiego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, iż w 2019 roku nosił on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektorze, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbytu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się danymi z Europy, możemy sprawdzić, że również rynek VOD pytany jest przez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w europejskim rynku VOD.

Jak ważna kupić akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na poszczególną spośród kilku możliwości. Po pierwsze, najnaturalniejszym zabiegiem jest absolutnie się na zakup akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Drugą z propozycje jest z zmian zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD służą nam również bezpośrednią, natomiast tymże jednym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a też możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi poważne dla wielu inwestorów. Trzecią drogą jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, jaki w prywatnym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Dodatkowo w ETF technologicznym często znajdziemy i akcje zagranicznych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który skupia w sobie spółki medialne i łatwe. Warto dodać, iż to właśnie w współczesnym ETFie największy udział mają tak akcje Netflixa, a wśród tegoż możemy zlokalizować w nim treści takich jednostek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Otwock

EFT można osiągnąć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie uważa łatwej reakcje na pytanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne bądź więcej nie. Należy wziąć pod uwagę sukcesy i zadłużenie spółki, ale też to, iż istnieje ona światowym potentatem również jej stałej pozycji na zbytu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Otwock

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments